2016

 
 
 
 

Picar a la porta, entrar, sortir

 

Artistes: Anna Mitjà, Azahara Cerezo, Enric Farrés Duran i Joana Llauradó Farrés

Comissari i mentor: Jordi Mitjà


 

Del 6 de maig al 5 de juny de 2016

Bòlit_LaRambla, Sala Fidel Aguilar

 

Imatges de l'Exposició

 
 

Fotollibres. Aquí i Ara

 

Artistes: Ricardo Cases, Cristina De Middel, Oscar Monzón, Aleix Plademunt, Simona Rota, Txema Salvans, Carlos Spottorno i Antonio M. Xoubanova. Fotollibres de: Laia Abril, Toni Amengual, Israel Ariño, Rafael Arocha, Nicolás Combarro, Salvi Danés, Alberto Feijóo, Paco Gómez, David Hornillos, David Jiménez, Alberto Lizaralde, Ignasi López, Miren Pastor, Maíra Soares, Juan Valbuena, Juan Diego Valera i Fosi Vegue

 

Del 12 de febrer al 24 d'abril de 2016

Bolit_LaRambla; Bòlit_FidelAguilar

 

Imatges de l'Exposició

 

 

 

2015

 
 
 
 

Sing a Song on Desk

Beca Primer Comissariat Bòlit

 

Artistes: Isaura Creus, Lena Laguna, Cristina Lliurat, Lídia Martí, Lourdes Mondéjar, Ingrid Riera i Haili Wang

Comissari: Daniel Gasol

 

Del 26 de novembre al 22 de desembre de 2015

Sala d'Exposicions - Centre Cultural La Mercè

 

Imatges de l'Exposició

 
 

Temps variable i petons de Medusa

 

ORLAN

Comissariat, Jackie-Ruth Meyer

Adaptació a cura de Carme Sais

   

Del 28 d'octubre de 2015 al 31 de gener de 2016

Bòlit_LaRambla, Sala Fidel Aguilar i Bòlit_StNicolau

 

Imatges de l'Exposició


 
 

X-Ville

 

Jordi Colomer

 

Del 18 de setembre al 18 d'octubre de 2015

Bòlit_StNicolau

 

Imatges de l'Exposició

 
 

Animated Painting

 

Xavier Escribà

 

Del 4 de setembre al 18 d'octubre

Bòlit_LaRambla, Sala Fidel Aguilar

 

Imatges de l'Exposició 

 

 
 

Solatge

 

Artistes: Pere Bellés, Azahara Cerezo, Javier Chozas, David Crespo, Teresa Martín y Carmen Platero, Tomás Pizá, Elvira Santamaría y Brian Patterson, Andrés Senra, Andrés Siri y Jennis Li Cheng Tien. 

Comissariat: Carme Sais

 

De l'11 de juny al 23 d'agost de 2015

Bòlit_LaRambla, Sala Fidel Aguilar i Bòlit_StNicolau 


 
 

L'Art de Saltar

 

Artistes: Ester Baulida, Josep Masdevall, Conxa Moreno i Servand Solanilla

Comissari: Àlex Nogué

 

De l'1 d'abril al 31 de maig de 2015  

Bòlit_LaRambla, Sala Fidel Aguilar

 

Imatges de l'Exposició

 
 

dins

 

Artista: Alba Danés

Comissàries: Ariadna Lorenzo i Valentina Kalaydjian

 

Del 27 de març al 3 de maig de 2015

Bòlit_StNicolau

 

Imatges de l'Exposició

 
 

Fairy Tales

 

Artistes: Verónica Aguilera, Toni Amengual, Carles Congost, Marla Jacarilla, Marc Larré, Job Ramos i Xevi Solà

Comissari: David Santaeulària

 

Del 6 de Febrer al 22 de Març de 2015

 

Imatges de l'Exposició

 

2014

 
 
 
 

Drone

 

Paco Torres Monsó

Comissari: Josep Maria Oliveras

Del 3 d'octubre de 2014 al 25 de gener de 2015

 

Imatges de l'Exposició

 
 
 
 

Corrent continu. Lectures de paisatges

 

Artistes: Jorge Fuembuena, Alicia Kopf, Jennis Li Cheng Tien, Jordi Morell, Tomás Pizá, Aleix Plademunt, Andrés Senra i Esteve Subirah

Comissaris: Carme Sais, Tomeu Simonet i Nadège You

 

Del 6 de Juny al 31 d'Agost 2014

Bòlit_StNicolau Girona

 

Imatges de l'Exposició

 
 

Filtres APPart

 

Artistes:  Manel Bayo, Bussoga (Irina Grosu i Josep Motas), Mar Serinyà i David Ymbernon

Comissària: Sol Riera

 

Del 9 de maig al 31 d'agost

Bòlit_LaRambla, Sala Fidel Aguilar i Hotels de Girona

 

Imatges de l'Exposició

 
 

Hic et nunc. Sobre Paradoxes Democràtiques


Artistes: Daniel G. Andújar, Eugenio Ampudia, María Cañas, Mateo Maté, Chus García Fraile, Jordi Colomer, PSJM, Avelino Sala, Marta de Gonzalo i Publio Pérez, Núria Güell, Jorge García i Pelayo Varela.

Comissària: Imma Prieto

 

Del 3 d'abril al 4 de maig

Bòlit_StNicolau

 

Imatges de l'Exposició

 
 

Retrat de l'Artista Adolescent

 

(Beca Bòlit Mentor)

Marta Sureda/Joanot Cortès, Marla Jacarilla i Dani Medina

Comissari: David Santaeulària

 

Del 18 de gener al 4 maig

Bòlit_LaRambla, Sala Fidel Aguilar

 

Imatges de l'Exposició

 

2013

 
 
 
 

REEL UNREEL

 

Francis Alÿs

Comissària: Carme Sais

 

Bòlit_StNicolau

Del 23 d'octubre de 2013 al 4 de gener de 2014

 

Imatges de l'exposició

 
 

Mise en Scène

 

Josep M. Oliveras, Perejaume i Javier Pérez

Comissària: Carme Sais

 

Del 20 de setembre de 2013 al 4 de gener de 2014 al Bòlit_LaRambla, Sala Fidel Aguilar

 
 

Alícia i la Meravellosa Terra

 

Montse Capel (Moon) i La Wäwä.

Comissària: Maia Kanaan.

 

Del 19 de setembre al 24 de novembre de 2013

Sala Pati del Centre Cultural la Mercè

 

Imatges de l'exposició

 
 

El Jo i l'Altre. Llar, tomba i muntanya

 

Pep Aymerich & Jordi Esteban

Comissària: Clara Garí, directora de Nau Côclea


Del 31 de maig al 14 de juliol de 2013

Bòlit-StNicolau

Del 15 de juny al 14 de juliol de 2013

Nau Côclea

 

Imatges de l'exposició


 
 

Give Me Three Days


Pere Bellés, Cristina Fontsaré, Jana Leo, Aureli Ruiz i Ivó Vinuesa

Comissari: Eudald Camps

 

Del 21 de març al 1 de setembre de 2013 al Bòlit_LaRambla, Sala Fidel Aguilar

Del 18 de juliol al 29 de setembre de 2013 al Bòlit_StNicolau

 

Imatges de l'exposició


 
 

Viatge-Extraordinari

 

Pere Bellés, Roser Bover, Rosa Brugat, Pep Camps, Hannah Collins, Quim Corominas, Marcel Dalmau, Cristina Fontsaré, Rafael G. Blanchi, Jordi Isern, Mim Juncà, Jana Leo, Rogelio López Cuenca, Àlex Nogué, Aureli Ruiz, Kenneth Ruso, Manolo Sierra, Xevi Solà, Llorenç Ugàs, Urban Sketchers, Ivó Vinuesa.  

 

Del 21 de març a l'1 de setembre de 2013

 

Imatges de l'Exposició

 

2012

 
 
 
 

Entusiasme

 

Claudio Zulian

 

Del 24 d'octubre al 9 de desembre de 2012

Inauguració: dimarts 23 d'octubre a les 19.30 h

Bòlit-SantNicolau


Imatges de l'exposició

 
 

Altar Ego


Miralda            

De l' 1 de juliol al 16 de setembre de 2012

Inauguració - Revetlla popular: 30 de juny a les 20h

Bòlit-SantNicolau


Imatges de l'exposició

 
 


ÆNVERS GIRONA_MAPES INTANGIBLES

De l'11 de maig de 2012 al 8 de gener de 2013

Inauguració: 10 de maig de 2012, 19.30h

ExpoCambra i Bòlit-LaRambla

 

Comissària: Flora Bacquelaine

 

Amb treballs de:

Maia Kanaan i Olga Taravilla

Isa Campo i Alba Sotorra

Antoni Miralda

Marta Negre


Imatges de l'exposició

 
 

Immunitat de Capvespre

Job Ramos

Del 16 de març al 29 d'abril de 2012

Inauguració: dijous 15 de març a les 19.30h

ExpoCambra

 

Imatges de l'exposició

 
 

Estil Indirecte

Jordi Colomer, Adrià Julià, David Maljkovic, Chris Mottalini, Javier Peñafiel, Peter Piller, Thomas Steinert i Eve Sussman & Rufus Corporation

Comisari: Martí Peran

 

Del 10 de febrer al 29 d'abril de 2012

Bòlit-SantNicolau

 

Imatges de l'exposició

 

2011

 
 
 
 

Forever

Dora García, Joe Scanlan, Isidoro Valcárcel Medina

Del 21 d'octubre a l'11 de desembre de 2011

Bòlit-La Rambla

Imatges de l'exposició

 

El riu segueix el seu curs_ Maa Tere manalen

Tere Recarens

Del 21 d'octubre a l'11 de desembre de 2011

Bòlit-SantNicolau

Imatges de l'exposició

 

Arxiu Actiu

En procés des del 21 d'octubre de 2011

Imatges

+ Alicia Kopf  "Maneres de (no) entrar a casa"

Imatges

Dadespai

 
 

 

Futur Variable

Alexandra Daisy Ginsberg & Sascha Pohflepp, Félix Luque i Àlex Nogué

 

De l'1 de juliol al 18 de setembre de 2011

 

Bòlit-LaRambla, Dadespai i Bòlit-SantNicolau

 

Imatges de l'exposició

 
 

NAT[U]RA_rumors

 

Scenocosme (Grégory Lasserre i Anaïs met den Ancxt) / Eva Cau i Víctor Masferrer

 

Del 6 de maig al 12 de juny de 2011

 

Bòlit-LaRambla i Dadespai

 

Imatges de l'exposició


 
 

Jo veig el que tu no veus! Els nens exploren l'arquitectura

 

Taller infantil a càrrec d'Arquikids

 

Del 18 al 21 d'abril de 2011

 

Botiga Zeppelin

 

Imatges de l'activitat

 
 

Temor i desig de ser devorats

 

Pep Admetlla + spaceGAP-architectureSTUDIO , Louidgi Beltrame, Ge Jin, Marisa González, Adrian Melis i María Ruido

 

Del 18 de febrer al 25 d'abril de 2011

 

Bòlit-LaRambla, Dadespai i Bòlit-SantNicolau

 

Imatges de l'exposició


 

2010

 
 
 

Limbicus

 

Limbicus


Eija-Liisa Ahtila, Jonathan Harris i Isaki Lacuesta / Isa Campo

 

De l'1 d'octubre al 12 de desembre de 2010

 

Bòlit-LaRambla, Dadespai i Bòlit-SantNicolau

 

Imatges de l'exposició


 

Paisatge?

 

Paisatge?

 


Nico Baumgarten, Clara Boj i Diego Díaz, Alfonso Borragán,

Lluís Sabadell i Artiga

 

Del 7 de maig al 29 d'agost de 2010

 

Bòlit-LaRambla, Dadespai i Bòlit-SantNicolau

 

Imatges de l'exposició


 

La Comunitat Inconfessable

 

La Comunitat Inconfessable

 


Daniel G. Andújar, Pedro G.Romero i Sitesize

Comissari : Valentín Roma

 

Del 4 de febrer a l'11 d'abril de 2010

 

Bòlit-LaRambla, Bòlit-SantNicolau, Dadespai,

Museu d'Història de la Ciutat i Museu d'Història dels Jueus

 

Imatges de l'exposició


 

2009

 
 
 
 

ÀREAtangent - 8 Parells de botes

 

Marcel·lí Antúnez, AREAtangent, Xavi Bobés, Jordi Casanovas, Iker Gómez i Raquel Tomàs

 

 

Bòlit-Rambla, Dadaespai i Niu

 

Del 27 de novembre de 2009 al 10 de gener de 2010

 

Imatges de l'exposició


 

Esprit de Corps

 

Fora de joc

 

Martí Anson i Democracia

 


Bòlit - LaRambla i Dadespai

 

Del 29 d'octubre al 22 de novembre de 2009

 

Imatges de l'exposició


 
 

Refugi

 

Mal Pelo : María Muñoz i Pep Ramis



Bòlit - St. Nicolau

Del 17 d'octubre de 2009 al 10 de gener 2010

 

Imatges de l'exposició


 
 

VAD al Bòlit


Giada Ghiringhelli, Mariella Greil & Synes Elischka & Christian Schröder, Beatriz Sánchez i Pablo Useros

 

Del 16 al 25 d´octubre de 2009

 

Bòlit-LaRambla, Dadespai i Niu

 

 

Imatges de l'exposició


 

Nits fosques de l'ànima

 

Nits fosques de l'ànima


Manuel Saiz, Toni Serra i Bill Viola

 

Del 26 de juny al 20 de setembre de 2009

 

Bòlit-LaRambla, Dadespai i Bòlit-SantNicolau

 

Imatges de l'exposició


 

Contact. Mostres entorn de la fotografia contemporània

 

Contact. Mostres entorn de la fotografia contemporània

 

Nico Baumgarten, Yann Gross, Fiona Hackett, Aleix Plademunt, Tehnnica Schweiz, Esteve Subirah i Ali Taptik

 

 

Del 8 de maig al 7 de juny de 2009

 

Bòlit-LaRambla i Dadespai

 

Imatges de l'exposició


 

Recursos propis

 

Recursos Propis

 

Vladimir Arkhipov, Ana Garcia-Pineda, Luis Gárciga, Núria Güell, Elín Hansdóttir, Oh Eun Lee, Chiu Longina, Platoniq, Emili Padrós i Telenoika

 

Del 7 de febrer al 26 d'abril de 2009

 

Bòlit - La Rambla, Dadespai, Bòlit - Sant Nicolau, Biblioteques Municipals i Niu

 

Imatges de l'exposició


 

2008

 
 
 

En construcció. Receptes des de la Carència, la Ubiqüitat i l'Excés

 

En construcció.

Receptes des de la Carència, la Ubiqüitat i l'Excés

 

Santiago Cirugeda, Michelle Teran , Jordi Mitjà i Derivart

 

Del 10 d'octubre de 2008 a l'11 de gener de 2009

 

Bòlit-LaRambla, Bòlit-SantNicolau, Dadespai i Niu

 

Imatges de l'exposició